Her şeyi çoktan gördüğünü mü düşünüyorsun?

Söylenebilecek her şeyin zaten söylendiğini mi sanıyorsun?

Sözler, sesler, renkler, mevsimler tükenmedi. Her şey şimdi, burada başlıyor.

 

habitat. Yeni bir yaşam alanı.

 

 

Nasıl bir habitat?

 

habitat, bir kültür-sanat, gezi, belgesel ve yaşam kanalı. Adının da ifade ettiği gibi “yaşam alanı” olma özelliğiyle, ulusal ya da tematik yayıncılıkta yer bulamayan nitelikli ve özgün içeriklerin buluşma noktası. Türkiye’nin tek renkli yayıncılık ikliminde, yepyeni, taze bir soluklanma alanı.

 

habitat, 6, 11 ve 22 dakikalık formatlarıyla, yeni medyanın yarattığı izleme alışkanlıklarının TV’deki izdüşümü, yeni yayıncılığın öncüsü.

 

Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalı İZ TV’nin kurucu yapımcılarının, yepyeni projesi...

 

Peki bu yaşam alanında, hangi formatlar soluk alıyor?

 

Belgeseller

Keşif, doğa, gezi, kültür-sanat, biyografi, teknoloji, arkeoloji, sualtı, gastronomi, tarih ve daha pek çok başlıkta, rengarenk bir belgesel kuşağı... 25 yıllık televizyonculuk deneyimine sahip bir ekibin ürünü olan habitat, yerli belgesel içeriğinde, deneyimin getirdiği kalitenin tek adresi.

 

Lifestyle ve Stüdyo Programları

habitat’ta, aktüel yapımlara ve stüdyo programlarına da yaşam alanı var. Keyifli sohbet programları, aktüel kültür-sanat ve yaşam tarzı içerikleri, habitat’ta...

 

Konser ve Performans

Türkiye’nin en prestijli sahnelerinin, festivallerinin ve sanat kurumlarının işbirliğiyle, canlı ve banttan klasik müzik ve caz konserleri, prömiyerler, opera, bale ve dans gösterileri, Türk televizyonlarında ilk kez yaşam alanı buluyor.  Kaliteli müzik, bilinmeyen hikayeleriyle habitat’ta yaşıyor.

 

Kimler için bir habitat?

habitat, “Genel izleyici” ifadesini kaliteli ve kucaklayıcı içeriğiyle yeniden tanımlıyor: 7’den 70’e merak eden, sorgulayan, keşfetmeyi seven, farklı bir soluk alanı arayan, didaktik olmayan eğitici içeriklere, yenilikçi bakışlara aç her yaştan ve sosyal sınıftan izleyiciye, habitat’ta yaşam alanı var.

 

Erişim

habitat, kapsayıcı yaklaşımını erişim konusunda da sürdürüyor. “Yeni bir yaşam alanı” sloganıyla 11 Ocak 2021’de yayın hayatına başlayan habitat,  Tivibu platformunda hem TV, hem VOD içeriğiyle yayında.

Tivibu 100. Kanal

Tivibu Go aplikasyonunda seç-izle seçeneği ile...

Web, mobil ve tüm dijital platformlar da habitat’ın yaşam alanına dahil.

 

habitat, Turkcell Dergilik ve Türk Telekom Dergi uygulamalarında ücretsiz olarak ayda yaklaşık 50.000 okura ulaşan Merak Et adlı e-dergisiyle, çok mecralı bir marka gücü.

 

habitat, bugüne kadar bir araya getirilmemiş, ya da televizyonda hiç soluk alanı bulamamış nitelikli içerikleri buluşturan geniş yelpazesiyle, yeni nesil bir yaşam kanalı.

habitat... Merak edenlerin yaşam alanı.

habitat TV'ye reklam vermek, sponsorluk, barter, advertorial, özel projeler ve benzeri işbirlikleri için bizimle irtibat kurabilirsiniz.


Nilgün Birel Bozkurt
nilgunbirel@habitattv.com.tr

BASIN BÜLTENİ

 

COŞKUN ARAL ve TİVİBU’DAN YENİ KANAL MÜJDESİ!

 

Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını kuran ekip, yayıncılıkta yeni bir yaşam alanı yaratıyor.

habitat, 11 Ocak’ta Türk Telekom’un dijital televizyon platformu Tivibu’da 2. ve 100. kanalların yanısıra, şifresiz olarak da uyduda test yayınına başlıyor.

 

İzleyiciye saygılı, kaliteli, özgün yerli yapımların ekranlarda yeterince yer bulamayışı, Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalı İZ TV’yi kuran ekibi harekete geçirdi. Türk televizyonlarında pek çok ilki gerçekleştiren deneyimli ekip, % 100 yerli yapımlar ve uluslararası kalitedeki yepyeni içeriklerle, televizyon yayıncılığına farklı bir soluk getirecek. Kaliteli içerik arayışındaki televizyon izleyicileri, hayata dair tüm tatları, habitat’ın özgün yapımlarında bulacak. 

 

Türkiye’nin en yenilikçi TV platformu Türk Telekom Tivibu’nun gücünü arkasına alan habitat, Tivibu’da 2 ve 100’üncü kanallarla, IPTV, Uydu, Web , Mobil TV  ve Smart TV platformlarında izleyiciyle buluşacak. Uydudan şifresiz olarak da erişilebilecek olan habitat, merak eden herkesi, yaşam alanına bekliyor.

 

Klasik müzik, caz ve sahne sanatlarından festivallerin özel içeriklerine, ekibin uzmanlık alanı olan belgesellerden sohbet ve lifestyle programlarına uzanan yayınlarla habitat, Türk televizyonculuğunda önemli bir işlev üstlenecek. Yalın dili ve görsel gücüyle herkese kucak açan habitat, televizyon izleyicisinin yeni yaşam alanı olmaya aday.

 

habitat TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Aral, “Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını biz kurmuştuk; içeriklerini biz yarattık. Dünya çapında ödül aldık. Sorumlu ve özgün yayınlar yapmaya devam edebilmek için yeni ve bağımsız bir kanal kurmamız gerekiyordu. İzleyicimizin de beklentisi bu yöndeydi. habitat bu ihtiyaçtan doğdu. Yıllardır bizi takip eden izleyicilerimize, her alanda farklı içeriklere sahip ulusal kanalımız habitat ile yepyeni bir yaşam alanı açıyoruz. habitat genç Türkiye’yi, kimliğini koruyarak evrenselleşme yolundaki yeni kuşakları, dünyayla ve kainatla tanıştıracak, merak içgüdümüzü sorgulamayla buluşturacak. Gezegenimizde yaşama dair keşfedecek ne varsa habitat ekranlarında olacak,” şeklinde açıklama yaptı.

 

Türk Telekom’un TV/OTT İçerik ve Platform Yönetimi Direktörü Ziyad Varol “habitat TV ile yaptığımız iş birliği ile kaliteli ve özgün yapımları, ücretli platformlar arasında sadece Tivibu’da olacak şekilde abonelerimize sunduğumuz için son derece mutluyuz. Tivibu, habitat TV’nin yüzde yüz yerli yapımlarını ve “bizi” anlatan içeriklerini izleyiciye sunan ilk ve tek platform olacak. Tivibu izleyicileri belgeselden, sahne sanatlarına, klasik müzikten sohbet programlarına uzanan zengin yerli içerik yelpazesini durdur-izle, geri al izle-seç izle gibi teknolojik özellikleri kullanarak   izleme imkanına sahip olacak. Müşterilerimize yine ilkler sunmaya ve Tivibu içerik çeşitliliğini zenginleştirerek müşterilerimize daha keyifli bir TV deneyimi sunmaya devam edeceğiz“ şeklinde konuştu.

 

 

habitat, 11 Ocak’ta Türkiye’nin dijital platformu Tivibu’da 2. ve 100. kanallarda test yayınına başlıyor. Tivibu, içerikleri IPTV, Uydu, Web , Mobil ve Smart TV platformlarının tamamından  izlenebilir olacak. Aralık ayının son haftası itibarıyla da gerçek yayın akışına geçiş planlanıyor. Kanal, Tivibu’nun yanı sıra şifresiz olarak uydudan da erişime açık olacak.

 

habitat tv hakkında

 

Türkiye’nin ilk yerli belgesel kanalını kuran ekipten Ahmet Sargın, Coşkun Aral ve Murat Toy, uzun yıllar Ara Güler’le çalışmış olan Fatih Aslan’la işbirliği yaparak yeni bir kanal kurdu. Özgün içerikleriyle Türk televizyonculuğunda yeni bir sayfa açan habitat, tamamı yerli yapımlarla yayına başlıyor. habitat, 13 yıllık belgeselcilik deneyimini aktüel yayınlarla birleştirecek ve genel yayın temasıyla televizyon ve dijital medyada yerini alacak.

 

Türk Telekom Grubu hakkında

Türk Telekom Grubu, 180 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle koruyarak ‘müşteri odaklı’ ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

 

‘Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu’ Türk Telekom, 30 Eylül 2020 itibarıyla 15,7 milyon sabit erişim hattı, 12,8 milyon genişbant, 3,2 milyon TV ve 23,1 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 34.034 çalışanıyla faaliyetlerini yürütmektedir.

 

Web Sitesi: https://www.turktelekom.com.tr

Twitter: https://twitter.com/TurkTelekom

Facebook: https://facebook.com/TurkTelekom

Instagram: https://instagram.com/turktelekom

 

 

 Fulya Mh. Mevlüt Pehlivan Sk. Erdoğanlar İş Mrk. No:14/5 34394 Şişli/İSTANBUL

  +90 212 2935043-44

 +90 212 2935021

 info@habitattv.com.tr